Časté otázky

Nechci, aby má partnerka byla masírována mužem. Ano, možná některé ženě více prospěje ženský dotyk, ale partneři vězte, že muž masér tu nevystupuje ze své osobní pozice, ale z pozice jakéhosi mužského principu, silně ovlivněného i principem ženským pečujícím, který dává v daném momentu do služeb ženě -klientce, při plné úctě a respektu ke všem ženským bytostem. Tato úcta k ženám se většinou projevuje v celém jeho chápání života, vztahu k okolí, masér není lovcem krásných žen, ale obdivovatelem žen a ženskosti jakéhokoliv věku či tvarů těla.

 

Bojím se masáže od muže. Viz předchozí. Jeho dotyk a energie je ale pochopitelně jiná, všepřítomnost jakési archetypální polarity dávají masáži i doteku jinou příchuť. Někdy může být pro ženu právě toto setkání dvou pólu důležité, příjemné, vzrušující a léčivé. Nechť se tedy klientka poctivě poradí sama se sebou a svou intuicí, který typ péče by jí poskytl v dané chvíli více.

 

Mé vzrušení a sexualita jsou pouze mou intimní záležitostí. Ano, samozřejmě je a vždy bude, ale tantrická masáž je samotným založením jakési bezpečné průzkumné pole zkoumání vlastních možností s dotykem někoho, kdo si je přesně vědom svého místa, pozice i hranic, a považuje tento projev opravdu za přirozený, radostný a dovolený. Tento pocit chce předat i Vám.

 

Nemám rád, když se mě někdo dotýká. Může se to stát. A něco za tím vězí. Nějaký zážitek, který si možná ani neuvědomíte, protože uplynulo mnoho let. Stažení a izolace nám nejsou dány do vínku. Malé děti vítají každé pohlazení. Je totiž vyživující, spojuje nás. A každé takové odříznutí lze napravit. Kdykoliv a v každém věku. Ne násilně, příkazem, ale pomalu, s pochopením a láskou. Je to takový malý návrat domů.

 

Stydím se, za své tělo, tak vůbec, za tu situaci apod. Každý se někdy stydíme. Postavit se strachům čelem, to je někdy velké dobrodružství s odměnou. Tantrická masáž může postupovat jemně, opravdová intimita není o doteku na intimních místech. Lze najít variantu masáže, aby nebyla jakkoliv „ohrožující“, ale jen a jen vyživující. Prostě pro vás.

 

Jsem sám, nemám právě partnera a chybí mi doteky. Je to snad náhrada? Třeba jde o mezidobí – využité ke zkoumání a hledání. A třeba je to ten pravý čas se nechat hýčkat a podporovat. Přijde-li ten pravý partner či partnerka, třeba ho obohatíte právě o tyto zkušenosti.

 

Je cílem dosažení orgasmu? Zvláště muži jsou tlačeni k výkonu s jistým cílem, příroda to tak občas i potřebuje. Ale přístup tantry je v tomto ohledu trochu jiný. Nemá žádná očekávání, využívá energie spíše k rozšíření vědomí. Může dojít k novému způsobu uvolnění nakumulované energie, namísto systému nabití – napětí – vypuštění energie – hledá trochu jiné vnímání. Dá se popsat i jako rozprostření do této energie, do jakéhosi extatického klidu bez napětí, bez podvědomého strachu z něčeho, co pomine. Tyto hranice si všichni posunujeme pomalu, bez předem stanovených omezení.

 

Mám nějaký handicap, postižení. V tomto případě nejde ani tak o pravidlo tantry, ale obecně lidské. Při této masáži vznikají krásné energie „přijetí“ těla s jeho nedostatky či defekty. Nejde tu o sentimentální lítost, ale spíše pocit sounáležitosti, propojení. Např. masáž starého člověka má v sobě spoustu vznešenosti, úcty a pokory a je naprosto neopakovatelným zážitkem. Úklona při úvodním rituálu by měla být v tomto případě hodně hluboká.

 

Nejsem tantrik, nevím o tom nic, tantra není pro mě. Tantra není nějakým složitým vědeckým strukturovaným systémem, ale jen a jen návratem k vlastní přirozenosti a čistotě. Neposuzuje se, nehodnotí ani netrestá. Vlastně to všichni máme v sobě kdesi uloženo a jen se rozvzpomínáme. Jeden prožitý rituál vám dá více než pět přečtených knih. Buďte jako dítě, když spatří sníh. Bez obav vstupte, dívejte se, oddejte se tomu, co se právě děje

 

Po masáži jsem zmaten a neumím ten zážitek nikam zařadit. Pro systematiky a „logiky“ může být masáž velkým soustem. Ale bohudík jsou některé věci v životě „poprvé“ a „nezařaditelné“ do známé škatulky vědomí. Ty nás právě můžou někam posunout a hezky rozhodit naše ustálené představy, naznačit cestu z kruhu.

 

 

 


Domácí vinotéka a lednice na víno. , Indukční vařič a indukční nádobí , Zahradní nábytek výprodej , Domácí vinotéka , Lednice s mrazákem Liebherr - špičková kvalita lednic